Koncert pro učitele

Na první březnový den tohoto roku pozval Pěvecký sbor GJŠ všechny vyučující školy do auly na slavnostní Koncert pro učitele. Vystoupení sboru bylo rozděleno na 3 části. První část koncertu otevřela skladba Kosi na anténě v podání mladší části sboru, který po několika dalších písních vystřídal starší polovina se stejně různorodým repertoárem. Na poslední třetinu koncertu se obě poloviny spojily v jediný mohutný sbor, který uzavřel celý koncert dalšími velmi zajímavými skladbami, ze kterých zaujala na soutěžích několikrát oceněná africká píseň k přivolání deště „Akatumbale“, či skladba z filmů o Harry Potterovi „Double trouble“. Řady několika málo mužských sboristů pak neohroženě (i trochu nedobrovolně ;-) ) hájil sólovým výstupem student sekundy Honza Pospíšilík v písni Plzeňská věž.

 

Celý koncert pak ukončil ředitel školy Mgr. Jan Raška poděkováním sbormistryni Mgr. Kateřině Skácelové za vedení sboru a reprezentaci naší školy v celostátních soutěžích pěveckých sborů.
Mohutným potleskem mezi skladbami i nepřestávajícím potleskem při odchodu celého sboru poděkovali učitelé gymnázia všem účinkujícím za krásný zážitek i profesionálně odvedený umělecký výkon.

Pemap