Zlatý Amos Petra Bürglová

amos burglovaRegionální kolo soutěže o nejlepšího učitele - soutěže Zlatý Amos - vyhrála učitelka Gymnázia Jakuba Škody - Petra Bürglová.

Do soutěže Zlatý Amos přihlašují své nejoblíbenější učitele sami studenti. Podmínkou je sesbírat pro svého favorita dostatek podpisů studentů a také sepsání a přednesení obhajoby před shromážděním ostatních účastníků, kterou svého oblíbeného učitele představí ostatním, a zdůvodní, proč právě jejich favorit by se měl stát Zlatým Amosem.

Více informací najdete v článku Přerovského deníku. Obhajoba Petry Bürglové je k dispozici na serveru YouTube.

Rozhovor pro školní časopis Rejnok

Naše paní učitelka Petra Bürglová se o jarních prázdninách stala vítězkou regionálního kola devatenáctého ročníku soutěže Zlatý Ámos. Soutěž se konala v Krajském úřadu v Brně a do soutěže ji přihlásily studentky ze 3B Aneta Kopecká a Ivča Redrová.

Takovou událost jsme si nemohli nechat ujít a tak vám přinášíme exkluzivní rozhovor!

Jaká byla Vaše reakce, když jste se dozvěděla, že vás holky do soutěže Zlatý Ámos přihlásily?

Začala jsem se smát a nemohla jsem tomu uvěřit. Ale určitě mě tím hrozně potěšily, nominace v této soutěži je čest pro každého učitele.

V čem spočívala obhajoba?

Obhajoba spočívala v tom, že si holky připravily zhruba pětiminutovou prezentaci, proč si vybraly právě mě a následně jsme ji prodiskutovali s porotou. Prezentace pro mě byla překvapením, vůbec jsem netušila, co v ní bude.

Připravujete se už nějak na další kolo soutěže?

Zrovna dnes jsme v tělocviku natáčeli speciální video do soutěže. Ale zatím moc nevím, co bude dál, protože pokyny k semifinálovému kolu přijdou až v průběhu několika příštích dnů.

Všichni nominovaní učitelé dostali certifikát, že se stali nejoblíbenějším učitelem školy pro letošní rok. Máte ho už někde vystavený nebo zatím leží v šuplíku?

To je pravda. Kromě přihlášky do dalšího kola jsme dostali i tento certifikát. Zatím ho mám doma, ale v blízké době si ho určitě někde vystavím.

Cenu Zlatého Ámose zatím nikdy nevyhrál učitel z Olomouckého kraje. Čím myslíte, že to je?

Řekla bych, že je asi studenti nenominovali v tak hojném počtu. Možná se o této soutěži až tak moc neví. Pravdou je, že se tam častěji objevují učitelé z větších měst jako například z Brna. Ale na soutěži jsem potkala i jednoho sympatického pana učitele z vesnické školy, která má kolem třiceti dětí a jejich obhajoba se mi moc líbila.

Na internetu jsem se dočetla, že výherce soutěže a jeho navrhovatele čeká zájezd do Legolandu. Co Vy a horské dráhy? Potěšil by Vás takový výlet?

Vážně? No, já jsem hravý člověk (smích) a takový výlet by mě rozhodně potěšil! Ale nemyslím si, že soutěž vyhraju.

Kdo ví? Celá škola drží paní učitelce Bürglové palce a všichni jí přejeme mnoho štěstí v dalším kole!

Za školní časopis Rejnok, Kristína Petrášová.

Pemap