Studenti z GJŠ vyzdobili hospic na Sv. Kopečku

hospic-3Umění získá svůj skutečný smysl až tehdy, když někomu udělá radost

Letos na jaře jsme se se studenty naší školy opět zúčastnili Tulipánového měsíce, abychom pomohli zútulnit prostory onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.
A tak, když jsem poprvé viděla smutné prostředí hospice na Svatém Kopečku u Olomouce, napadlo mě uspořádat podobnou akci i zde. Spolu s kolegou Igorem Fojtíkem jsme v hodinách výtvarné výchovy už od září se studenty pilně pracovali na tom, abychom klientům hospice jejich prostředí zkrášlili.

Přibližně padesátku vybraných výtvarných prací pak začátkem října osobně převzala ředitelka hospicu paní Marta Šťastná. Z naší iniciativy měla velkou radost a děkuje všem, kteří se na ní podíleli. Obrázky budou postupně opatřeny novými barevnými rámečky a poté ozdobí jak společné prostory, například zimní zahradu, recepci a chodby, tak i jednotlivé pokoje. Naše práce se klientům i zdravotnickému personálu moc líbí a my doufáme, že jim jejich pobyt v hospici co nejvíce zpříjemní. Na slíbenou komentovanou prohlídku nedaleké basiliky Navštívení Panny Marie i na návštěvu hospice si však budeme muset ještě nejméně pár týdnů počkat.

Kateřina Krejčí a Igor Fojtík

hospic-2 hospic-1

RSJ foundation