3 žáci GJŠ mezi 20 největšími nadějemi Česka

20pod20-120pod20-1Mladé talenty celého Česka, kteří vynikli svými znalostmi v oblasti byznysu, využití dat, sociálních vědách ale třeba i kultuře či psychologii, vybírá redakce časopisu Euro už třetí rok, aby ukázala, že i mezi velmi mladými lidmi jsou vynikající talenty.

Ve výběru „20 pod dvacet“ se letos umístili hned 3 studenti Gymnázia Jakuba Škody mezi 20 mladými talenty z celé republiky. Všichni 3 naši zástupci v loňském roce byli ve finále podnikatelské středoškolské soutěže Soutěž a podnikej a tím si vybojovali místo ve výběru časopisu Euro.

Jaroslav Hradil a Filip Trhlík vymysleli komplexní řešení problému doručování zásilek do samoobslužných boxů, které sice známe od některých obchodů, ale nefungují pro každý e-shop. Jejich univerzální schránky Boxee by umožnily všem prodejcům dodávat zboží do samoobslužných boxů kterýmkoliv e-shopem. A obzvlášť v malých místech s omezeným provozem pošty by tyto schránky byly velkou pomocí uživatelům, kteří by si svou zásilku vyzvedli samostatně v čase pro ně nejlepším.

Třetím přerovským zástupcem byl David Stančík se svou aplikací Daruju krev. Jeho mobilní aplikace umožňuje mladým dárcům sledovat jejich odběry, srovnávat se s ostatními, být informován, stát se součástí komunity apod. Ale současně tím také získat unikátní data pro nemocnice a zdravotnictví o aktivních dárcích, která zoufale chybí. A především mezi mladými lidmi, které je třeba mezi dárce přivést a udržet, může tato aplikace znamenat doslova průlom v přístupu k darování krve.

Jsme moc rádi, že mezi studenty Gymnázia Jakuba Škody vyrostly takové talenty a doufáme, že stejnou cestou se brzy vydají i další.

Držíme palce.

RSJ foundation