Naši studenti ovládli celostátní kolo soutěže Soutěž a podnikej

20-soutez-podnikej-10V pátek 24. ledna proběhlo v pražském coworkingu HubHub celostátní finále středoškolské podnikatelské soutěže Soutěž & Podnikej, do kterého z regionálních kol postoupily oba týmy našeho gymnázia.

V moderních prostorách se představilo 10 nejlepších projektů, které hodnotila odborná porota složená z podnikatelů, investorů a odborníků na marketing a vzdělávaní. Soutěžící se tak mohli seznámit jak s dalšími nadšenými studenty, tak s experty v oboru. Naši školu reprezentovali studenti Jaroslav Hradil (oktáva b), David Stančík (oktáva a) a Filip Trhlík (septima b) a ukázali, že v Přerově vznikají kvalitní projekty.

David Stančík se svým projektem Daruju Krev celé finále ovládl, když uchvátil porotu perfektně připravenou prezentací, a může se těšit na hlavní výhru v podobě obchodní cesty do Chicaga. Jaroslav Hradil a Filip Trhlík, kteří stojí za projektem Boxee, také uspěli, když přesvědčili porotu důslednou analýzou trhu a pečlivým zpracováním projektu, a obsadili 3. místo.

Studenti navíc nelenili ani večer. Filip s Jardou se přesunuli na finále Startup Klubu, které proběhlo v rámci Business Plesu v Olomouci, kde v silné konkurenci úspěšných a fungujících startupů se svým nápadem prorazili a naprosto nečekaně se radovali z 2. místa, zatímco David se jako nejmladší designér účastnil hackatonu s cílem vytvořit za jediný víkend pro Ministerstvo dopravy ČR e-shop s dálničními známkami.

Naše gymnázium se tak v pátek stalo jednoznačně nejúspěšnější školou v historii soutěže Soutěž & Podnikej.

Studentům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí při realizaci jejich projektů.

Meopta