Vítězství v okresních kolech MO

mo-logoNa začátku dubna proběhlo okresní kolo Matematické olympiády kategorií určených pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázií. Je velkým úspěchem, že všechny kategorie naši žáci vyhráli a vždy se nejméně dva umístili na pomyslných stupních vítězů.

Kategorii Z6 vyhrál Lucian Poljak z primy b a na druhém místě skončila Adéla Galnorová z primy a. Kategorii Z7 zcela ovládli naši žáci. Vyhrál Štěpán Pospíšil ze sekundy a. O druhé a třetí místo se podělili Alexandr Majer ze sekundy a a Martin Skýpala ze sekundy b.

Kategorii Z8 vyhrála Lenka Poljaková a třetí místo obsadil Filip Večeřa, oba z tercie a. Protože Lenka Poljaková již v lednu vyhrála okresní kolo kategorie Z9 a druhé místo obsadil Jan Navrátil z kvarty b, dá se bez nadsázky říci, že v letošním roce naši žáci v okresních kolech Matematické olympiády dominovali. Lenka ke svým úspěchům v okresním kole přidala ještě krásné čtvrté místo v krajském MO Z9.

Našim úspěšným mladým matematikům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

PSS