Španělská kultura křížem krážem

19-sj-zajezd

Ve středu 3.4.2019 jsme se i s naší paní učitelkou vypravili do Prahy na program "Španělská kultura křížem krážem", abychom se dozvěděli něco víc o Španělsku, flamencu a taky ochutnali tamní speciality.

Ale předtím, než jsme se vydali poznávat španělskou kulturu, jsme se stavili v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur na výstavu Indiáni Jižní Ameriky. Výstavu jsme si procházeli bez průvodce, a tak si ji každý mohl projít svým vlastním tempem. A protože byli někteří rychlejší, mohli si také projít stálou expozici Kultury Austrálie a Oceánie. Myslím, že hodně z nás si hlavně užilo hru na indiánské tradiční nástroje, kterou jsme si mohli vyzkoušet.

Z Náprstkova muzea jsme už mířili přímo do centra ITAKA na program. Ten začal krátkou ukázkou flamenca, která byla velice působivá, a jako bonus na nás kytarista během minikoncertu mluvil pouze španělsky.

Poté všechny účastníky rozdělili do tří skupin, a tak se stalo, že někteří z nás se oddělili. Já jsem začínala ve Žlutém sále povídáním o hře na nástroj cajón. Pokračovali jsme do Červeného sálu na povídání o dílech španělské literatury a flamenkovém oblečení. Přes Zelený sál, kde jsme si řekli něco o dalších úředních jazycích Španělska a složili mapu, jsme se dostali do Foyer, kde už nás čekala slíbená ochutnávka jídel a taky kvíz a křížovka s možností výhry, kterou byla právě hodina flamenca. Tu ovšem nikdo z naší skupiny nevyhrál. A pak už jen hurá domů.

Lenka Skácelová, 1.b

Pemap