Matematický Duel 2019 – úspěch matematických družstev GJŠ!

19-duel-09V polovině března se dvanáct žáků naší školy zúčastnilo mezinárodní soutěže Matematický Duel 2019, kterou letos pořádalo Gymnázium Mikuláše Kopeníka v Hradci nad Moravicí z prostředků projektu Erasmus+.

Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, kategorii A (třetí a čtvrtý ročník SŠ), kategorii B (první a druhý ročník SŠ) a kategorii C (osmý a devátý ročník ZŠ). V dopoledních hodinách probíhala soutěž jednotlivců, kde měli žáci v časovém limitu 150 minut za úkol vyřešit 4 těžké úlohy. Po obědě následovala soutěž družstev, v níž byla důležitá hlavně týmová spolupráce, protože soutěžící měli pouhých 100 minut na vyřešení tří složitých úloh.

Než se ale všichni zúčastnění dozvěděli celkové výsledky, věnovali jeden den poznávání okolí Hradce. Zrelaxovat tak všichni mohli turistickou vycházkou ke Kružberské přehradě, kde měli možnost nahlédnout do útrob její hráze. Odsud jsme se společně vydali na oběd do Davidova mlýna. Odpoledne potom patřilo návštěvě Bílého zámku v Hradci nad Moravicí  a prohlídce Bílé věže a novogotického Červeného zámku.

Při večerním vyhlašování výsledků se naši žáci se rozhodně neztratili. V nejmladší kategorii se na krásném druhém místě umístil Oliver Punge z kvarty b a stal se tak našim nejúspěšnějším reprezentantem. Čtvrté místo získala Dominika Filipová rovněž z kvarty b a hned za ní, na pátém místě, skončila Lenka Poljaková z tercie a. V kategorii B se na třetím místě umístila Vendula Onderková z kvinty a, čtvrté místo pak získal Vít Ulehla ze sexty a. V nejstarší kategorii se umístila Jana Pallová z oktávy a těsně pod příčkami vítězů a skončila na čtvrtém místě. Dobrého umístění rozhodně dosáhli Adam Zemánek ze třetí a, který skončil šestý, a Amálie Dostalíková ze sexty a, která obsadila sedmé místo.

V soutěži družstev se ukázali naši studenti v nejlepších barvách a po zásluze v kategoriích A a C zvítězili a v kategorii B získali druhé místo.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Jan Raška

Macho Motorsports