Ve zdravém těle zdravý duch

Jonáš KolomazníkŽe ve zdravém těle dlí zdravý duch – to dokazují žáci Gymnázia Jakuba Škody!

Ve středu 27. 2. 2019 proběhlo v Městském domě v Přerově vyhlášení tradiční ankety "Nejúspěšnější sportovec města Přerova", tentokrát za loňský rok 2018. Výsledky ankety ukázaly, že i při náročném studiu na naší škole se dá dělat vrcholový sport. Hned několik žáků Gymnázia Jakuba Škody bylo mezi oceněnými.

V kategorii mládež - jednotlivci byl hodnocen jako druhý nejlepší přerovský sportovec veslař Tomáš Šišma, který se loni jako člen reprezentační párové čtyřky stal Mistrem Evropy i Světa a byl i bronzový na evropském šampionátu do 23 let. Hned za ním skončil atlet Jonáš Kolomazník, mistr České republiky v sedmiboji i dalších disciplínách.

I v kolektivech měli zastoupení na stupních vítězů žáci naší školy – mezi mládeží zvítězila juniorská mistryně světa i Evropy na osmě, veslařka Kateřina Pivková, hokejoví dorostenci HC Zubr Přerov byli třetí a mezi nimi jsou naši žáci Jonáš Jobánek, Lukáš Raška a Tomáš Zábranský.

dospělých kolektivech byly jako bronzové ohodnoceny moderní gymnastky a mezi nimi i septimánka Sára Zbožínková. Úspěchy naší školy doplnil učitel Pavel Vychodil, který získal ocenění jako trenér roku.

Gratulujeme a přejeme kromě vynikajících sportovních výsledků i výborné výsledky studijní.

Modit