Žáci GJŠ rozdávali Úsměvy seniorům

1-15… aneb úsměvy na tvářích seniorů se nám vykouzlit podařilo!

V úterý a středu 4. a 5.12.2018 probíhala na naší škole Mikulášská sbírka „Úsměvy seniorům" organizována senátem GJŠ. Během dvou adventních dnů se podařilo vybrat přes 11 tisíc Kč., což značně předčilo očekávání organizátorů.

Za tyto prostředky byly nakoupeny stolní a společenské hry pro klienty domovů pro seniory v Tovačově a na Kabelíkově ulici v Přerově. Zástupci senátu a školního sboru osobně předali dárky, které byly pořízeny za finanční prostředky poskytnuté studenty a příznivci naší školy. Zástupci studentského senátu a pěveckého sboru strávili se seniory společné dopoledne, které začalo vystoupením sboru, poté následovalo rozbalování dárků a společné hraní nových her. Důležitým aspektem tohoto multigeneračního příjemného setkání byla konverzace mezi klienty domovů pro seniory a studenty Gymnázia Jakuba Škody.

Na přiložených fotografiích se můžete sami přesvědčit, jak se pomocí studentské iniciativy podařilo vykouzlit nejeden úsměv na tváři.

Obsáhlejší fotogalerii od Matěje Mudry (3a) najdete na Sdíleném disku „L" na školních serverech.

Doufáme, že jsme touto akcí odstartovali dlouhodobější spolupráci žáků naší školy s domovy důchodců.

Adam Bařinka, předseda studentského senátu GJŠ Přerov

ATS