Debate League na GJŠ

 

18-debata-aj-prerovVe dnech 23. – 25. 11. 2018 se na naší škole uskutečnil 1. kvalifikační turnaj XXIV. ročníku Debate League, který opět pořádala naše škola. Přivítali jsme účastníky z debatních klubů z téměř celé ČR.

Celkem proběhlo pět kol debat, při kterých se utkaly vždy dva týmy proti sobě v různých místnostech školy.

Debatovalo se pouze v anglickém jazyce na dvě připravené teze (The development of nuclear weapons has brought more harm than good. The appointment of Brett Kavanaugh as justice of the U.S. Supreme Court was wrong.) a jednu tezi nepřipravenou, kterou si týmy hodinu před samotnou debatou vylosovaly a připravily se na ni.

V konkurenci 15 týmů se jeden z našich (Neutrality) umístil na výborném 4. místě. Všechny ostatní výsledky jsou pro zájemce k dohledání na oficiální internetové adrese Asociace Debatních klubů - debatovani.cz.

Oba naše anglické týmy byly pochváleny od rozhodčích za pečlivou přípravu na teze i za prezentaci svých řečí při soutěži.

Věřím, že získané zkušenosti naši debatéři zúročí i na dalších turnajích, na které pojedou do jiných měst.

Iva Herčíková, vedoucí Debatního klubu GJŠ

Modit