Naši žáci byli v celostátním finále Ekonomické olympiády

2018-celost-finale-EkODne 21.6 se v prostorách České národní banky v Praze konalo celorepublikové finále ekonomické olympiády pro 1. až 4. ročníky středních škol. Naši školu reprezentovali dva žáci Vít Ulehla a Radim Plško, oba z třídy kvinta a. Aby se kluci probojovali do celostátního kola, museli porazit téměř 10 000 soutěžících.

Nejprve podstoupili 20 teoretických otázek ve školním kole, které pokračovalo krajským kolem, kde museli prokázat i znalost matematiky. Finálové kolo se skládalo ze 45 minutového testu a 20 minutové anglické eseje o 250 slovech na téma CSR (Corporate Social Responsibility).

Následně 10 nejlepších postoupilo do užšího finále, které probíhalo ústní zkouškou. Bohužel se našim žákům postoupit nepodařilo, i přesto se jedná o velký úspěch, jelikož zde bylo pouze 5 žáků z prvních ročníků. V průběhu dne se společně s dalšími 50 soutěžícími účastnili zajímavých přednášek, diskusí a networkingů.

Oba se těší na účast v následujícím již třetím ročníku olympiády.

Vít Ulehla, Radim Plško, kvinta a

RSJ foundation