Exkurze do věznice Mírov

Dne 10. května jsme se jako seminář společenských věd a pár „cizinců“ z jiných seminářů vydali na cestu do Mírova.

Hned ráno jsme všichni překvapili sami sebe, když jsme dorazili na čas, který jsme si stanovili. Všichni víme, že doprava přes Přerov směr Olomouc je přímo krizová. Poté nás čekala něco přes hodinu dlouhá cesta do Mírova. Díky nádhernému počasí jsme již z dálky mohli vidět krásný, ale poněkud nepříjemně působící hrad Mírov.

Hned na začátku se nás ujali dva zaměstnanci věznice, kteří nám pustili krátké propagační video o historii hradu a o tom, jak to vlastně ve věznici chodí. Poté nastal čas na otázky, kdy jsme měli nespočet otázek na všechna možná témata, jak od "zábavy" ve věznici, až po mediálně známého vězně - pana Kramného.

Po tomto bloku následovala prohlídka skoro jako na letišti a my se mohli vydat na okruh kolem věznice po strážných bodech, kde hlídkovala řádně ozbrojená stráž. Občas jsme i zaslechly hlasy některých z vězňů, kteří zjistili, že kolem jejich oken procházejí cizí lidé.

Ke konci nám bylo ještě umožněno nahlédnout do chodeb pod věznicí, kde některé nepříjemně a některé příjemně překvapil jeden z obyvatel této chodby - netopýr.

Na závěr exkurze jsme se mohli podívat do ukázkového bytu, ve kterém byl vystavený nábytek, který vězni vyrábí. Kdyby mi to nikdo neřekl, tak bych si myslela, že jsem v nějaké vzorkovně profesionální firmy.

Tímto jsme naši prohlídku ukončili a mohli jsme se všichni vrátit zpět domů.

Viktorie Vozárová , septima b

Macho Motorsports