Kvarty byly v Planetáriu v Ostravě

2018-planetarium-kvartyVe středu 18. dubna navštívili již tradičně žáci našich kvart Planetárium v Ostravě, kde se zúčastnili zajímavé přednášky o vesmíru. Po příjezdu k Planetáriu jsme měli zhruba hodinu na to, abychom prozkoumali předem připravené expozice, které se týkají pobytu ve vesmíru. Mohli jsme si vyzkoušet stav beztíže, vytvořit si simulaci vlastního zemětřesení (vsázeli jsme se, kdo vyrobí větší zemětřesení), vyfotit se na nějaké planetě nebo se podívat na povrch planet ve sluneční soustavě.

Když jsme si všechny expozice prošli, přesunuli jsme se do hlavního sálu, kde byl pro nás připravený naučný program Napříč sluneční soustavou. Prozkoumali jsme souhvězdí, které můžeme vidět pouhým okem a poté jsme se postupně přenášeli všemi planetami a dozvídali jsme o nich zajímavé informace.

Tato přednáška byla velmi zajímavá, ale mnozí z nás nevydrželi být vzhůru až do konce;-) Jakmile jsme se na konci všichni probudili, rozloučili jsme se s pořadateli, udělali jsme si fotku před Planetáriem, vydali se na dobrý oběd a potom na cestu domů.

Jan Cimbálník a Štěpán Eitler, kvarta a

RSJ foundation