Exkurze tercií u hasičů - 2018

18-exkurze-hasici-2Koncem března navštívili žáci obou tercií v rámci výuky stanici Hasičského záchranného sboru v Přerově.

Přibližně 90 minutové povídání přímo s členy HZS bylo velmi zajímavé a žáci se dozvěděli velmi mnoho informací o všech činnostech hasičského záchranného sboru. Měli možnost prohlédnout a také osahat si veškerou techniku používanou hasiči, nahlédli do aut, vyzkoušeli si hasičský oblek, potěžkali vyprošťovací hydraulické nůžky, a v praxi také třeba vyzkoušeli prakticky na figuríně resuscitační techniky, včetně použití automatického defibrilátoru, se kterým se lze v dnešní době prakticky setkat.

Přerovští hasiči rádi odpovídali na dotazy ohledně jejich práce, denního režimu, možnosti profesionální dráhy i praktických věcí a postupů v situacích, které mohou člověka při každodenním životě potkat, octne-li  člověk tváří v tvář nebezpečí či přímo ohrožení na životě vlastním či u jiné osoby.

Děkujeme členům Požární stanice Přerov za poutavé povídání a těšíme se zase někdy příště, snad opět jen na exkurzi a ne na ostrý zásah :)

RSJ foundation