Tulipánový měsíc 2018

Letos již potřetí se naše škola zúčastnila charitativního projektu Tulipánový měsíc, který pořádá nezisková organizace Amelie ve velkých městech celé České republiky. Po celý měsíc březen budou některá oddělení Fakultní nemocnice Olomouc zdobit vlogoýkresy především s motivem tulipánu, ale i jiných jarních květin. Díky tomu, že se letos sešlo více než 600 výtvorů dětí a studentů ze 14 různých skupin a škol z celé České republiky, dobrovolníci mohli vyzdobit nejenom onkologické oddělení, ale i plicní kliniku a transfuzní oddělení.

Pro tento projekt vytvořili žáci naší školy v hodinách výtvarné výchovy přes 80 výkresů a asi třicet drobných ptáčků z drátků. V úterý 27. února jsme s našimi profesorkami Kateřinou Krejčí a Radkou Matějovou osobně předali všechny naše práce pořadatelské organizaci. Poté jsme společně s dalšími dobrovolníky vyzdobili onkologické oddělení a všechny obrázky a ptáčky vyvěsili.

Občanské sdružení Amelie existuje od roku 2006. Jeho cílem je poskytovat psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Hlavní činností Amelie je dobrovolnický program; dobrovolníci pravidelně docházejí do nemocnice a tráví s pacienty volný čas. Dále Amelie pořádá různé akce, jako například přednášky, workshopy, výtvarné dílny, různé benefiční akce, fotosoutěž a podobně.

Letošní březen je už šestý v pořadí, který přináší do nemocnic vzkaz jara a naděje. A my doufáme, že se nám povedlo našimi výtvory pacientům a jejich rodinám pobyt v nemocnici alespoň trochu zpříjemnit.

Jakub Gogela, septima a

Modit