Naši studenti v televizní soutěží ZVÍTĚZILI!

IMG 3068Zatímco většina žáků naší školy vyrazila 4.9.2017 usednout do školních lavic a zahájit nový školní rok, my (skupinka žáků kvarty a) jsme se s naší paní třídní učitelkou vydali do Olomoucké Pevnosti poznání natáčet soutěžní pořad ČT - U6 - Úžasný svět vědy

Zde nás uvítal velice příjemný a vstřícný štáb, ale také proběhlo první seznámení se soupeři z Gymnázia Hejčín z Olomouce. Velkým překvapením nám bylo zvolené téma pořadu, a to historie. Prázdninové přípravy totiž směřovalyly spíše do kategorie přírodních věd. Přesto jsme se však tématu zhostili na výbornou a většinu vědomostních soutěží vyhráli! U těch ostatních nám občas chyběla troška štěstí, a tak nám byl Hejčín vyrovnaným soupeřem.

O vedení  v soutěži jsme se tím pádem neustále přetahovali, a před poslední soutěží jsme vedli o dva body. K vyřešení  posledního úkolu jsme vyslali jednoho zástupce, jímž byl Tomáš Galnor, a ten měl uhádnout významnou osobnost z dané oblasti. Díky Tomovu rychlejšímu úsudku jsme poslední disciplínu vyhráli. V soutěži o ceny nás pak bohužel trochu opustilo štěstí, a nezískali jsme tak všechny ceny. Aspoň tak soupeři neodcházeli úplně smutní:)

Každopádně jsme si natáčení velice užili. I přestože bylo poměrně dlouhé (od osmi hodin ráno do půl desáté večer), uteklo nám rychle a přibyla nám další, nová, zajímavá zkušenost.

Vendula Onderková, kvarta a

Záznam z natáčení pořadu lze nalézt na následujícím odkazu:

http://decko.ceskatelevize.cz/u6-uzasny-svet-vedy  - epizoda vysílaná 3. 10. 2017

ČEZ