140. výročí budovy oslavuje Gymnázium Jakuba Škody rozsáhlou rekonstrukcí

phoca thumb_l_gjs-okna-021Po letech dlouhého čekání se konečně usmálo štěstí i na jednu z nejvýraznějších dominant města Přerova – historickou budovu jednoho z nejstarších gymnázií olomouckého kraje – Gymnázia Jakuba Škody.

Budova dlouho trpěla povětrnostními vlivy díky špatnému stavu vnějšího pláště, pro jehož rekonstrukci se po dlouhá léta nedařilo najít potřebné finance.

V těchto dnech ovšem začíná náročná, ale radostná etapa oprav, po které se do krásy vyloupne jedna z nejhezčích a také nejznámějších budov našeho města.

V první etapě, která právě začíná, dojde ke kompletní výměně oken v celé historické budově. V druhé etapě bude realizována oprava fasády celé budovy, výměna klempířských prvků, částečná výměna krovů a krytiny střechy a rekonstrukce kanalizace. Dokončuje se projekt kompletního zateplení přístavby školy, včetně vzduchotechniky a vybudování klimatizace v této části budovy.

V tomto roce bude také vybudován vnější výtah pro bezbariérový přístup historické budovy.

Pro veškeré práce v budově školy je vypracovánm harmonogram prací a jejich následnost. Škola bude dbát ve výrazně zvýšené míře na bezpečnost žáků jak ve třídách, tak na chodbách. U jednotlivých pracoiviští bude posílena přítomnost pedagogického dozoru a zajištěn promptní úuklid.

Pevně věříme, že zásah stavebních prací do výuky bude minimální.

Ve fotogalerii najdete snímky z osazování prvních oken - v kabinetě fyziky, „stav nula“ v kabinetě českého jazyka, detaily z demolice starých rámů, stav Učeben informatiky i proces schvalování definitivní instalace nových oken.

Macho Motorsports