Lego League na GJŠ startuje

LegoTeam2011V sobotu 5. 11. 2011 se žáci Gymnázia Jakuba Škody Petra Bujnochová, Michaela Macáková, Miroslav Jurášek, Vojtěch Kostura, Ondřej Podolinský a Jakub Vagrčka se svým učitelem Miloslavem Kubánkem poprvé zúčastnili moravského kola mezinárodní soutěže First Lego League, které se konalo na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci. Letošní téma bylo Food Factor a klání se účastnilo dvanáct týmů z gymnázií a základních škol celé Moravy.

Tato soutěž se skládá ze čtyř disciplín: Robotgame, výzkumný úkol, design robota a týmová práce. V první disciplíně žáci GJŠ se svým robotem plnili různé úkoly. Jejich výkon postačil na šesté místo. Ve výzkumném úkolu, v němž obsadili pěkné třetí místo, se zabývali nehygienickým prodejem rohlíků v některých obchodech. V další disciplíně porotci ohodnotili design a konstrukci robota jako druhý nejlepší. Posledním úkolem byla týmová práce, kde sice tým příliš nezabodoval, ale přesto se ve velké konkurenci zkušených soupeřů umístil na celkovém pátém místě.

O schopnostech našich žáků a robota se můžete přesvědčit na Dni otevřených dveří, který se koná 6. prosince 2011. Tato soutěž je finančně poměrně náročná, a proto hledáme sponzora, který by nám pomohl k dosažení dalších úspěšných výsledků.

Za tým GJŠ - Petra Bujnochová, Michaela Macáková

Pemap