Naši studenti ovládli krajské kolo soutěže Eurorebus

V pondělí 10. dubna proběhlo v Olomouci, v prostorách Regionálního centra Olomouc, krajské kolo 22. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus, do kterého se z internetového kola probojovalo hned pět týmů naší školy – v kategorii ZŠ01 družstvo třídy sekunda b, v kategorii ZŠ02 družstva obou kvart a v kategorii středních škol týmy z obou kvint.

Všichni soutěžící si museli poradit s více než pěti desítkami otázek především z geografie; ale také z historie, matematiky, fyziky a biologie; a pro úspěšnou účast v soutěži bylo třeba se ve všech oborech orientovat.

Naši žáci dokázali, že se v nich orientují, a v neskutečné konkurenci desítek škol olomouckého kraje se rozhodně neztratili. Tým kvarty a ve složení Radim Plško, Tomáš Vojtěchovský a Tomáš Vymětal obsadili ve své kategorii krásné páté místo, a to s nevelkou ztrátou na vítěze. Tým třídy kvinty b; který tvořili studenti Jaroslav Hradil, Martin Chrástecký a Zdeněk Zapletálek; však krajské kolo v kategorii středních škol s přehledem vyhrál a postupuje tak do celostátního finále, které se bude konat na počátku června v Praze.

Studentům děkujeme za vynikající reprezentaci, a postupujícím držíme palce v celostátním finále! 

Pemap