Vítězství v soutěži Frankofonie

fj-kresbaSoutěž Frankofonie je určena žákům učícím se francouzštinu na základních a středních školách s cílem podpořit jejich znalosti o historii, geografii, kultuře a umění frankofonních zemí. Kategorie ZŠ je výtvarného zaměření, kategorie SŠ je vědomostní.

Mezinárodní organizace Frankofonie (OIF) v Paříži vyhlašuje každoročně deset francouzských výrazů, které vytvářejí základ tématického zaměření příslušného ročníku. Pro rok 2017 byla vyhlášena tato slova: avatar (vtělení), canular (podfuk), favori (oblíbený), fureteur (slídil), héberger (ubytovat), nomade (nomád), nuage (mrak), pirate (pirát), émoticône (emotikon, smajlík), télésnober (předvádět se s mobilem). Ve výtvarné práci měl být zobrazen význam alespoň tří z těchto deseti slov.

Letos jsme za naši školu poslali šest výtvarných prací. Odborná porota všechna díla vyhodnotila a nejlepší navrhla k ocenění. Výtvarná práce Marie Štěpánové z kvarty B byla vybrána mezi 15 nejlepších a Maruška pozvána 21. března 2017 na slavnostní předání cen do sídla Ministerstva zahraničních věcí v Praze. V nádherném sále Černínského paláce na Pražském Hradě, za přítomnosti velvyslance Francouzské republiky v ČR, byly autorům nejlepších 15 výtvarných prací postupně předány diplomy a hodnotné ceny. Protože se jmenovitě vyhlašovaly ceny od 15. místa, dost jsme se načekaly, než konečně zaznělo jméno Marie Štěpánová - Gymnázium Jakuba Škody Přerov! Maruška výtvarnou část soutěže vyhrála a z Prahy si odváží diplom za 1. místo!

Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu. BRAVO !

Za předmětovou komisi FJ
Kateřina Krejčí

Pemap