Tulipánový měsíc 2017

tulip2V úterý 21. února jsme se s kolegyní Radkou Matějovou a třemi studenty naší školy – Míšou Zaoralovou,  Jakubem Gogelou a Jakubem Kvapilem vydali do Olomouce. Společně s dalšími dobrovolníky sdružení Amélie v rámci Tulipánového měsíce jsme se sešli, abychom pomohli vyzdobit onkologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc výkresy žáků a studentů několika škol Olomouckého kraje.

Smyslem této akce je vyjádřit nemocným účast, přinést jim spolu s výzdobou vzkaz soudržnosti a v neposlední řadě také zkrášlit neútulné nemocniční prostředí. Zúčastnili jsme se poprvé vloni, letos žáci naší školy přispěli 121 výkresy, které vytvořili pod vedením svých vyučujících v hodinách výtvarné výchovy. Doufáme, že se výtvarné práce našich studentů budou pacientům kliniky líbit a přinesou jim s jarem i naději.

Kateřina Krejčí
 

ČEZ