Proběhlo školní kolo Chemické olympiády 2017 kategorie D

2017-cho-d-5Chemická olympiáda kategorie D je určena pro žáky kvart, kteří mají možnost si poprvé vyzkoušet své znalosti chemie v nejnižší kategorii této olympiády.  Školní kolo se skládá ze tří částí – teoretické, praktické a testu. Zatímco teoretickou část vypracovává každý žák sám doma, praktickou musí zvládnout během 90 minut v chemické laboratoři a závěrečný test píší všichni zájemci ve škole. Ti žáci, kterým se bude ve všech třech částech školního kola dařit nejlépe  a získají nejvíce bodů, postoupí do okresního kola, které se koná  7. března  na naší škole.

Letos se do školního kola této kategorie přihlásilo 12 žáků kvart a všichni už velmi dobře zvládli praktickou část, která proběhla v naší školní laboratoři chemie 12. ledna.

Fotky ze Školního kola Chemické olympiády 2017 kategorie D najdete ve fotogalerii.

Simona Večeřová

ČEZ