Exkurze do Poslanecké sněmovny a Senátu ČR

Ve středu 27 května 2016 navštívili studenti našeho gymnázia budovy Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu České republiky. Jednalo se o exkurzi konanou pro studenty společenskovědního semináře ze tříd 3.A a 3.B. Cílem této exkurze byla budova Parlamentu České republiky a Valdštejnský areál s Valdštejnským palácem, kde se nachází sídlo Senátu ČR.

exkurzeNedříve jsme se vydali do Valdštejnského areálu, kde se, jak již bylo řečeno, nachází sídlo Senátu ČR. Interiér samotného paláce nás ohromil svou starobylostí, pochází totiž ze 17. století a byl vystavěn v barokním slohu. Dozvěděli jsme se mnohé o historii této budovy a poté jsme se přesunuli do jednacího sálu Senátu ČR, kde zajímavý výklad pokračoval. Měli jsme možnost projít se přímo kolem křesel současných senátorů. Poté jsme viděli "senátory přímo v akci" a nakonec nás pozdravila i senátorka Jitka Seitlová. Prohlédli jsme si Valdštejnskou zahradu, která palác obklopuje. Následoval krátký rozchod na jídlo a po něm jsme se vydali do budovy Parlamentu ČR.

V budově Parlamentu ČR nás uvítala jedna z pracovnic informačního centra, která naši exkurzi zahájila prohlídkou prostorů Poslanecké sněmovny ČR. Tyto prostory jsou přísně chráněny, a tak jsme se před vstupem museli podrobit prohlídce podobné té letištní. Na místech, kde se denně pohybují významní politici, nám podrobně vyložila, jak to vlastně v takové poslanecké sněmovně funguje. Exkurzi jsme zakončili rozchodem, kde si každý šel „po svém", většina na nákupy a jídlo v Palladiu či na Hlavní nádraží, kde jsme se opět sešli a pak se vlakem vrátili zpět do Přerova.

PSS