Norimberk, Štrasburk, Paříž - 2013

N-S-P-01Ve dnech 29.9.-5.10.2013 se zájemci z řad nižšího i vyššího stupně našeho gymnázia zúčastnili studijně-poznávacího zájezdu do Norimberka, Štrasburku a Paříže.

Po noci strávené v autobuse jsme první den dopoledne mohli obdivovat centrum německého Norimberka, odpoledne jsme se přesunuli do Štrasburku a navštívili sídlo Evropského parlamentu. Během více než hodinového výkladu v angličtině jsme se dozvěděli spoustu informací o vzniku a fungování EU, prohlédli jsme si moderní budovu a ještě jsme stihli navštívit historickou část Štrasburku zvanou „la Petite France".

Druhý den dopoledne jsme se vrátili do centra Štrasburku a obdivovali katedrálu Notre-Dame, Rohanský palác, Maison Kammerzell a další pamětihodnosti. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do Paříže, kde jsme strávili další 3 dny. Prohlédli jsme si královské sídlo a zahrady ve Versailles, čtvrť umělců Montmartre, Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame, moderní čtvrť La Défense i muzeum Louvre se slavným obrazem Leonarda da Vinciho Mona Lisa. Navštívili jsme také park France miniature nedaleko Paříže, kde je možné zhlédnout přes 100 zmenšenin slavných staveb z celé Francie.

Na závěr jsme se projeli lodí po Seině a znovu si připomněli již známé památky v zapadajícím slunci a rozloučili se s večerně nasvícenou a blikající Eiffelovkou.

Během celého pobytu nám přálo počasí, bohatý program umožnil studentům rozšířit si znalosti z historie, zeměpisu, politiky i konverzace v cizích jazycích.

Fotogalerie ze zájezdu...

Mgr. Eva Vojtěchovská, PK francouzského jazyka