Den studentstva 2018 na malé farmě

V pátek 16. listopadu 2018 byla jedna z možností oslavy Dne studentstva vybrat si návštěvu farmy. Ti, kteří si vybrali tuto aktivitu, nelitovali. 

Jeli jsme stejně jako v loňském roce do Bochoře, ale na jinou farmu. Už po vystoupení z autobusu se někdo zeptal: „Nejedeme náhodou k Měšťánkům?“A měl pravdu. Čekali nás majitelé farmy s připraveným traktorem, lipovým čajem, malým občerstvením (výbornými perníčky) a především zajímavým programem.

Nejdříve nám povídali a následně předvedli vše o pěstování svého nejznámějšího produktu – jahod (dokonce jsme jednu čerstvě utrhli a ochutnali – letošní podzim byl extrémně teplý a některé jahody rodí znovu). Mohli jsme si vyzkoušet i jízdu na traktoru – podzimní ošetření před zimou (plečkování). K nezapomenutelným zážitkům patřila ukázka živočišné výroby i s dojením koz, což jsme si mohli sami vyzkoušet. Dozvěděli jsme se i o obilninách a výrobcích z nich, problematice rostlinné i živočišné výroby a mnoho jiných zajímavých informací – například, že doba březosti kozy je pět měsíců nebo  že nejlepší směřování jahodových řádků je ve směru východ - západ

Celé dopoledne ve veselé a srdečné atmosféře rychle uběhlo (můžete se podívat na přiložené fotografie 1, 2, 3, 4, 5, 6) a doufáme, že se na jaře pojedeme podívat na jehňata a kůzlata.