Pálava 2018

P18la 800x600Začátek května je každým rokem pro prváky a kvintány znamením, že se pojede na botanicko-geograficko-turistickou procházku na Pálavu. Letos nám skvěle vyšlo počasí, zato spěchající jaro už zanechalo spoustu jarních bylin v odkvetlém stavu.

Autobusy nás přivezly do Klentnice, vesničky pod zářivě bílými vápencovými Pálavskými kopci, odkud jsme se různými trasami po třídách vydali přes Dívčí hrady do Pavlova, další vesnice na opačné straně této chráněné krajinné oblasti. Náročné stoupání všechny odměnilo krásným výhledem na lesknoucí se hladiny vodního díla Nové mlýny, vinice a vesničky pod kopci.

Cestu lemovaly kvetoucí hlohy, sem tam jsme potkali i nějakého chrobáka. Nejen oko ale i žaludek byl potěšen, jelikož v Pavlově v hotelu Iris na nás čekala další odměna v podobě speciálního menu sestaveného pouze pro nás – žáky GJŠ. Všichni jsme „přežili“ ve zdraví a z pohledu nás učitelů patřili letošní prváci a kvintáni k těm, kteří si exkurzi užívali společně s námi! Atmosféru dokreslují jako každý rok veršovánky, tentokrát z per autorek první a.

Mgr. Jana Bartoníková