Krajské kolo biologické olympiády kategorie D

 

bio kkVe čtvrtek 25. května 2017 se naše žákyně Barbora Matějová a Dominika Filipová ze sekundy b zúčastnily krajského kola biologické olympiády kategorie D. Barbora obsadila krásné třetí místo, skvěle naše gymnázium reprezentovala i Dominika, která se stala úspěšnou řešitelkou. Oběma děvčatům ze sekundy b děkujeme za krásnou reprezentaci školy.

 

Detektivem v přírodě

 

detektivCo je to holožír, vývržky, krmná stolička, hálka, drátovec? Co provádí klíněnka, který pták šplhá po kmeni stromu hlavou dolů, jak vypadá pyl borovice v mikroskopu? S odpověďmi na tyto a podobné otázky se museli poprat žáci nižšího gymnázia, jestliže chtěli uspět ve školním kole biologické olympiády. V nižší kategorii D se v přírodovědných znalostech, poznávání rostlin a živočichů a praktických úkolech utkalo celkem 12 žáků prim a sekund a nejlepšími byly Barbora Matějová, Julie Skýpalová a Dominika Filipová  - všechny ze sekundy b, ve starší kategorii C soutěžilo celkem 19  žáků tercií a kvart a vyhrál Karel Prinz z tercie b, druhá byla Lucie Dorazilová  z kvarty b a třetí Ondrej Dulanský z tecie a. Všichni pokračují do okresního kola, kde jim přejeme hodně štěstí.

Kompletní výsledky s bodovým hodnocením si můžete prohlédnout na nástěnce biologie nebo u svých vyučujících přírodopisu.

Přírodozpyt

- biologický kroužek pro vyšší gymnázium se z dnešního termínu z důvodu chřipkové epidemie přesunuje na úterý 17. ledna 2017. Námět zůstává, materiál je připravený v mrazáku :-).

J. Bartoníková 

Naší přírodou

 

V úterý před vánočními svátky se osm zástupců nižšího gymnázia zúčastnilo přírodovědné soutěže Naší přírodou. Soutěžilo se ve čtyřech oborech – společenstvo lesa, společenstvo vodního prostředí, společenstvo polí, luk a pastvin a společenstvo lidských sídlišť. V kategorii mladších žáků naši školu reprezentovali Petr Příkazský a Patrik Prinz ze sekundy a a Julie Skýpalová a Dominika Filipová ze sekundy b, v kategorii starších žáků Anna Pecháčková a Ondrej Dulanský z tercie a a Tomáš Drkoš a Karel Prinz z tercie b. Všichni bojovali statečně se záludnými otázkami i obrázky k poznávání, ale nejlépe zabodovali Tomáš Drkoš (1. místo), Petr Příkazský, Patrik Prinz a Anna Pecháčková (2. místo) a Ondrej Dulanský (3. místo).

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci.

Biologická olympiáda - pozor změny

bio logoUpozorňujeme na změny:

a) v termínech okresních kol biologické olympiády kategorií C a D ( to se bude týkat hlavně postupujících žáků!!) a b) nové studijní materiály.

Vše najdete opraveno na stránkách www.biologickaolympiada.cz, termíny jsou opravené na nástěnce biologie.

Dárek surikatám

IMG 8834Ani chladné a poměrně nevraživé počasí neodradilo znovu po roce zástupcům GJŠ vydat se na Svatý Kopeček do ZOO Olomouc. Jeli se podívat na zvířata a hlavně na to, jak se daří skupince surikat, které naše škola sponzorsky podporuje. Přestože už je pozdní podzimní čas, spousta svěřenců se neváhala ukázat. Sexta b přivezla letos rekordních 15 tisíc Kč! Na této částce se největší měrou podíleli studenti obou prvních ročníků, za což jim patří nejen obrovský dík, ale i volná sponzorská vstupenka pro celou třídu.

Několik málo fotek z atmosféry podzimní ZOO dodal Jan Střelák.

Přírodozpyt - kroužek pro vyšší gymnázium

.. je z důvodů konání pedagogické rady přesunut na úterý 22. listopadu 2016! Přineste si s sebou polštářek mechu ze zídky nebo starší střechy, budeme tentokrát mikroskopovat pohybující se tvorečky!