Stipendium v Německu

stipendium-dsc 0867Minulý školní rok jsem se prostřednictvím kontaktů paní profesorky Krejčířové mohla zúčastnit německé soutěže Deutsch-Wettbewerb 2015, která je pořádána převážně pro žáky z německých gymnázií, na kterých působí němečtí lektoři, a kteří mají výstupní úroveň němčiny C1. I přes velkou konkurenci se mi podařilo prokázat mé znalosti němčiny, uspět a získat tak třítýdenní stipendijní jazykový pobyt v Německu. Díky tomu jsem se v půlce června, spolu s dalšími úspěšnými účastníky z celé České republiky, vydala do univerzitního městečka Marburg, které leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem.

Byla jsem ubytovaná u německé rodiny. Dopoledne jsem absolvovala výuku na místním gymnáziu a odpoledne se účastnila různých exkurzí a výletů do blízkého okolí. Měla jsem možnost navštívit například výrobní závod cukrovinek Ferrero, letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, bývalé hranice, které rozdělovaly Německo na východní a západní část a další.

Za dobu mého pobytu jsem poznala spoustu nových míst, potkala mnoho českých i německých přátel. Ve škole jsem měla příležitost využít vše, co jsem se do té doby naučila a ještě víc se zdokonalit v jazyce. Jsem velmi ráda, že jsem se mohla daného projektu účastnit, protože jsem tím získala nejen nezapomenutelné zážitky, ale i ještě větší motivaci k učení němčiny.

Adéla Spurná, septima b