Pobyt v Německu přes Goethe-Institut

nella-chataNa jaře roku 2013 jsem uviděla na stránkách Goethe-Institutu soutěž s tématem trvale udržitelného rozvoje (Nachhaltigkeit). Za nakreslení a popsání plakátu na toto téma byla možnost vyhrát týdenní pobyt v německém městečku Johanngeorgenstadt na druhé straně Krušných hor. A tak, protože mi štěstí přálo, jsem se v červenci vydala spolu s dalšími Čechy ve věku od 15 do 18 let do Německa.

Nejprve jsme jeli do Prahy, kde jsme se všichni Češi potkali i s vedoucí Annou. Dál jsme pokračovali společně vlakem do Drážďan. Tam se k nám připojilo i několik Němců a s nimi jsme jeli autobusem do Johanngeorgenstadtu, kde nás už čekal zbytek účastníků. Celkově nás bylo 25, většina vedoucích německá. Chata byla pěkná, v přírodě, s milou paní domácí, která uměla skvěle vařit.

Během týdne jsme měli několik workshopů, mohli jsme si vybrat ze tří kategorií: móda, fotografie nebo média. Pracovali jsme i s místními občany a dělali s nimi rozhovory a fotografie.  V rámci workshopu o fotografii jsme zkoušeli i tzv. lightpainting, kreslení světlem ve tmě.

Jeden den, po velmi únavném dopoledni, jsme se byli koupat na přírodním koupališti blízko chaty. 

Po večerech nás čekalo mnoho společných her a programů na utužení kolektivu a trénování němčiny. Uprostřed týdne byl táborák, u kterého se hrálo a zpívalo. Předposlední večer byla módní přehlídka výtvorů členů workshopu o módě a prezentace rozhovorů a fotek.

Potkala jsem zde mnoho nových přátel a vylepšila své znalosti němčiny. Byl to skvělý týden v krásném prostředí.

Nela Greisslerová

 nella-light painting nella-spolen fotka nella-workshop