Zájezd na Louskáčka se vydařil

19-louskacek-iiiaŽáci tříd 1b a III a se v rámci rozšíření svého kulturního rozhledu zúčastnili dne 4. prosince 2019 divadelního představení. Zhlédli tradiční vánoční baletní pohádkový příběh Louskáček v Moravském divadle v Olomouci.

Louskáček je inscenace na náměty příběhu Ernesta Theodora Amadea Hoffmanna, jejíž hudbu složil Petr Iljič Čajkovskij. Představení režíroval Robert Balogh, scénu připravil Eduard Přikryl. Kostýmy navrhla Eliška Zapletalová a celé představení dirigoval Tomáš Hanák. Po skončení divadelního představení jsme ho se spolužáky zhodnotili, ale všichni se už těšili na vánoční trhy, které jsme měli navštívit.

Vánoční trhy se konaly uprostřed historické části Olomouce, na Horním náměstí. Bylo zde umístěno více jak 80 stánků s vánočním zbožím i dobrým jídlem a pitím. U vánočního stromu byl dokonce otevřen Ježíškův poštovní úřad, odkud mohou všechny děti odeslat dopis se svým přáním přímo Ježíškovi. Líbil se nám i krásný vyřezávaný betlém, ale také Ruské kolo vysoké asi 33 metrů a kluziště. Všimli jsme si také, že trhy mají zajištěný bohatý kulturní program, kterého jsme se ovšem nezúčastnili, neboť koncerty začínají až v odpoledních hodinách.

Vánoční trhy byly velmi krásné, navíc bylo krásně vyzdobené i náměstí s pěkně nazdobeným vysokým stromem, takže se nám podařilo načerpat nádhernou vánoční atmosféru.

Vojtěch Zámorský, III.a