Panorama

Oxford 2019

oxfordNaše škola i v loňském školním roce pořádala tradiční zájezd do Anglie. Tentokrát jsme se za doprovodu p. učitelek Fuksové, Sládečkové, Riedlové a Herčíkové vydali na dlouhou, ale pro všechny zábavnou cestu do Oxfordu. Do naší cílové destinace jsme se dostali přes Německo, Belgii a Francii po téměř pětadvacetihodinové cestě autobusem. Po příjezdu na Britské ostrovy jsme se (již po levé straně silnice) přesunuli celí zlámaní z cesty autobusem do univerzitního Oxfordu. Mimo jiné jsme navštívili Christ Church College včetně jídelny, ve které se natáčely scény pro filmy o Harrym Potterovi. Následně jsme se projeli po řece na pramicích, k radosti všech přítomných se žádná pramice nepřevrátila, i když někteří z nás měli na mále (včetně pramice s posádkou našich paní profesorek). A potom jsme se přesunuli do městečka Abingdon, kde jsme si celý týden vyzkoušeli jaké je to bydlet v anglické rodině.

Během našeho pobytu jsme absolvovali devítihodinový kurz angličtiny s rodilými mluvčími. Kurz probíhal v dopoledních hodinách po dobu tří dnů.

Po pondělním dopoledni stráveném ve škole jsme se vydali na výlet. Zamířili jsme do Stratfordu nad Avonou, rodiště Williama Shakespeara. Zároveň jsme měli možnost spatřit i jeho hrob při návštěvě tamního kostela.

Po úterní dávce angličtiny jsme navštívili největší hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny, hrad Windsor. Po velmi přísné kontrole jsme vstoupili do areálu zámku a prohlédli si královské místnosti i kapli sv. Jiří, ve které jsme se cítili, jako na královské svatbě (které tady často probíhají).

Třetí den byl ve znamení celodenního výletu. Nejprve jsme vyrazili do vesničky Lacock, kde se taktéž natáčely scény z Harryho Pottera. Následně jsme přejeli do bývalých římských lázní Bath, kde jsme po prohlídce města navštívili i muzeum starobylých Řeckých lázní, které jsou doteď velmi hezky zachovalé.

Ve čtvrtek jsme absolvovali naši poslední výuku, po které nás čekal výlet do nedalekého Blenheim Palace, rodiště Winstona Churchilla. Prohlídku nádherného zámeckého komplexu jsme zakončili návštěvou zahrad a bludiště a poté jsme se vydali na nákupy do velkého nákupního centra v Oxfordu.

V pátek jsme po srdceryvném rozloučení s hostitelskými rodinami vyrazili do Londýna. Naši exkurzi jsme započali u London Eye, obrovského vyhlídkového kola, pokračovali jsme procházkou kolem Westminsterského paláce a Westminsterského opatství, kde se odehrávají korunovace a královské svatby. Poté jsme prošli ulicí vládních úřadů Whitehall, nakoukli jsme také do proslulé Downing Street. Neunikla nám ani výměna stráží královské gardy. Viděli jsme známá londýnská náměstí jako jsou například Trafalgar Square, Leicester Square a Piccadilly Circus. Navštívili jsme i Čínskou čtvrť, která se nachází v centru města u náměstí Piccadilly. Na závěr jsme se vydali na plavbu lodí až do klidnější londýnské čtvrti Greenwich, kde jsme naše týdenní putování ukončili. Čekala nás náročná zpáteční cesta domů, kterou většina z nás prospala. Po téměř pětadvacetihodinové cestě plné českých filmů, které nyní známe nazpaměť jsme si z Anglie přivezli spoustu krásných zážitků, na které doteď moc rádi vzpomínáme a jen tak na ně nezapomeneme.

Amelie Blažková , Veronika Březinová, Adam Bařinka a Filip Dostál, septima a

RSJ foundation

Základní informace

Deutsche Version       britskavlajka       francouzskavlajka

Gymnázium Jakuba Škody
Komenského 29, Přerov, 750 11
tel: +420 581217790
fax: +420 581 299 800
e-mail: gjs@gjs.cz

ředitel školy: Mgr. Jan RAŠKA
e-mail: raska@gjs.cz
tel: 581 210 486

studijní obory: >> Informace o studiu

IZO: 000842966
IČ: 00842966
DIČ: CZ00842966
číslo účtu: 9330831 / 0100
ID datové schránky: 3wedmtg

Stravování: >> www.zssprerov.cz
Přihlášky/odhlášky: 581 701 554

Kalendář akcí

calendar

 

fakultni-skola-logo