Aktuálně


Divadelní představení
7. října budou moci studenti kvint, sext, prvního a druhého ročníku zhlédnout anglicko-českou inscenaci Peter Black.


Anglie 2015
St AustellVe dnech 13. – 21. 6. 2015 pořádá naše škola ve spolupráci se Student Agency poznávací zájezd s výukou angličtiny. Cílem bude město St Austell v hrabství Cornwall na jihozápadě Anglie. Součástí programu jsou i dva dny strávené v Londýně a návštěva Eden Projectu.

Program zájezdu


Anglie 2014
Anglie 2014Jako každý rok pořádala naše škola pro studenty poznávací zájezd do Anglie s výukou a pobytem v rodinách. Naším cílem bylo město u pobřeží jménem Bournemouth. Prvního června všichni studenti společně s pedagogickým doprovodem zahájili cestu do Anglie. Po celodenní a zdlouhavé cestě, kterou jsme naštěstí všichni bravurně zvládli, nás brzy ráno přivítaly bílé útesy v Doveru při cestě trajektem.
 
Poté následoval přesun do Bournemouth, kde nás přivítalo příznivé počasí, které jsme využili k procházce městem a po pláži a nakonec k návštěvě podmořského Oceanária. K večeru jsme se přemístili zpět do autobusu, kde jsme netrpělivě očekávali naše hostitelské rodiny, které si nás zanedlouho vyzvedly.

V úterý ráno se na nás již usmívala snídaně s náhradní rodinou a cesta do školy. Následovala dopolední výuka v Southbourne School of English. Poté jsme všichni společně odjeli do historického městečka Sherborne a prohlédli si krásný zámek, známý také jako sídlo slavného mořeplavce Waltera Raleigha.

Další den následoval výlet na zříceninu Corfe Castle a zastávka v městě Poole, kde jsme se projeli lodičkou.

Druhý den jsme prozkoumávali město Portsmouth, v němž jsme navštívili historické doky, prohlédli si nejstarší válečnou loď z bitvy u Trafalgaru HMS Victory a nakonec se znovu projeli lodí.

Velmi natěšeni jsme se další den vydali na výlet do Stonehenge. Při cestě zpět jsme udělali menší zastávku v Salisbury, kde jsme si prohlédli místní katedrálu.

Poslední den byl vyhrazen Londýnu, a tak jsme vyjeli brzy z rána, abychom stihli vše, co bylo v plánu. Celá skupina společně s průvodkyní se vydala na pěší prohlídku městem. Přestože počasí bylo typicky anglicky deštivé, zvládli jsme si prohlédnout Westminster Abbey, Big Ben, Londýnské oko, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí a Národní galerii. Navštívili jsme Britské muzeum a poté se přesunuli do Covent Garden, kde jsme měli spoustu volného času. Pak už jsme unavení a promoklí usedli do autobusu a plní zážitků se vydali na cestu domů.


Soutěž v anglickém jazyce
Z postoupivších studentek si nejlépe vedla Nikol Müllerová, která se probojovala do krajského kola, v němž obsadila šesté místo.


21. ledna se za velkého zájmu studentů konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. V kategorii prim a sekund zvládla nástrahy testu a konverzační části nejlépe Julie Baránková. Mezi žáky tercií a kvart byla nejlepší Nikol Müllerová a v nejvyšší kategorii pomyslnou palmu vítězství získala, stejně jako loni, Martina Navrátilová. Vítězům přejeme hodně štěstí v únorovém okresním kole.

Výsledky školního kola

Prezentace jazykové školy Cambridge P.A.R.K.
18. září se v aule uskuteční interaktivní prezentace brněnské jazykové školy Cambridge P.A.R.K. Studenti vyšších ročníků zde získají informace o mezinárodních zkouškách Cambridge ESOL.

Státní maturita
MaturitaV sekci Maturita jsou, zejména pro studenty závěrečných ročníků, odkazy na ukázkové testy státní maturity  z anglického jazyka.

Document made with KompoZer